Książki w prezencie na komunię

Jakie prezenty na komunię są najbardziej polecane? W obecnych czasach można spotkać się z różnymi opiniami na ten temat. Tak naprawdę to każda osoba powinna kupować coś takiego, co uzna za najbardziej stosowne. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę także swoje finanse. W końcu nie jest powiedziane, że na taki prezent trzeba brać kredyt. Równie dobrze mogą to być książki.

“Zagmatwane zabory. Horrrendalna historia Polski”

Może i historia nie jest najfajniejszym przedmiotem, ale i tak co nieco trzeba się o niej dowiedzieć. W szczególności, jeżeli chodzi o historię Polski. Tylko, że czasem chęć nauki blokowana jest przez zbyt nudne książki lub nawet przez samych nauczycieli (tak, to prawda!), którzy nie wiedzą jak w prawidłowy sposób przekazać wiedzę odnośnie Polski i dalszych regionów. Na szczęście można liczyć na takie książki jak ta. Na takie książki, dzięki którym można dowiedzieć się jak wyglądała historia Polski w czasie zaborów. Małgorzata Fabianowska i Małgorzata Nesteruk postanowiły opisać wszystko (zgodnie z prawdą) na swój sposób, aby zainteresować najmłodszych czytelników. Chociaż nie tylko ich. Nawet dorośli z wielką przyjemnością poznają historię, która umieszczona jest w tej książce. Dzięki niej można dowiedzieć się, że chłopcy z bojówek walczyli z zaborcami. Ale to nic, bo jest tu nawet taka informacja odnośnie tego, że noc listopadowa miał coś wspólnego z grą komputerową. Czy to możliwe? Wszyscy miłośnicy historii, a nawet takie osoby, które na co dzień historii nie lubią, w końcu są w stanie dobrze zapoznać się z faktami historycznymi.

“Moje życie jako…ninja”


Tym razem Derek Fallon będzie chciał zostać ninja. Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał Dereka i jego przyjaciół, to ma dużo do nadrobienia. Jest to bohater kilku już książek, których to autorką jest Janet Tashjian. Ona odpowiedzialna jest za treść, a za oryginalne i jedyne w swoim rodzaju obrazki odpowiada jej syn Jake. Wspólnymi siłami stworzyli oni dzieło, które cieszy się wielką popularnością wśród młodych ludzi. Tym razem Derek będzie chciał zostać ninja, który rozprawi się z osobami, jakie to dewastują szkołę. Tylko, że nie jest to łatwe. Wydawać by się mogło, że wystarczy poczytać mangi i anime, jakie bohater wraz ze swoimi znajomymi czyta z wielką pasją, ale to nie wszystko. Sprawa wydaje się bardzo skomplikowana. Czy uda się im być ninja? Czy szkolni łobuzi zostaną wytropieni? Ta oraz inne książki należące do serii cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników.

 

Tagged , ,